Prostě akorát
Čau čau
(čau-čau, chow chow)
Povaha plemene
Čau-čau nepatří mezi typické domácí mazlíčky. I přes svůj "medvídkovský" vzhled je to uzavřený, introvertní pes, jehož důvěru si musíte získat. Když se vám to však podaří, budete bohatě odměněni. Je to věrný pes, člověku, kterého si oblíbí, je bezmezně oddán. Je velmi ostražitý, ale klidný. Dříve byl čau-čau využíván všestranně - k lovu nebo tahu - dnes si jej lidé pořizují především jako svérázného společníka, který zaujme svou výraznou vizáží.
Popis čau čau
Čau čau je velice krásný, mohutný pes, který zaujme především svou srstí, vytvářející mu okolo krku jakousi "lví" hřívu. Existuje dlouhosrstá (srst je hustá, rovná a odstávající) i krátkosrstá (hustá, krátká, přiléhající) varianta. Rozšířenější je dlouhosrstý čau čau. Srst má poměrně hrubou strukturu s jemnou podsadou. Barvu může mít černou, hnědou, modrou, krémovou, rezavou nebo téměř bílou, dovoleno je stínování, nikoliv ohraničení skvrny.
Stavbu těla má čau čau silnou a kompaktní. Má velkou hlavu s plochou lebkou a přiměřeně dlouhým, širokým čumákem. Má modrý jazyk.Oči má tmavé, oválné a středně velké. Má malé uši, nakloněné dopředu. Jeho hrudník je široký a hluboký a pohybuje se na mírně dlouhých, silných končetinách. Je pro něj charakteristická chůdovitá chůze. Má vysoko nasazený ocas. Působí důstojně a vznešeně. Má pevnou tělesnou stavbu s krátkým rovným hřbetem, silnými bedry a hlubokým hrudníkem. V kohoutku měří čau čau 48 - 56 cm, fena je o několik cm menší, jeho váha se pohybuje mezi 21 - 32 kg. Dožívá se v průměru 11 až 12 let.
Základní péče o psa
Čau čau je poměrně náročný na údržbu vzhledem ke své srsti, která se musí pravidelně kartáčovat. Kvůli její délce a hustotě nesnáší dobře vyšší teploty, dokonce je zde nebezpečí přehřátí. V letních měsících je proto nutné dbát na dostatek vody a nenechávat jej dlouho na slunci. U některých jedinců mohou také hrozit komplikace související s přešlechtěností plemene.
Historie plemene čau čau
Čau čau má velmi starý původ. S největší pravděpodobností pochází z Číny a podle některých zdrojů využívali čau čau tibetští mnichové k hlídání lam. Číňané dokonce upravovali jejich maso jako pokrm. Do Evropy, respektive Velké Británie, byl přivezen v 18. století a v roce 1895 vznikl Klub milovníků čau čau. Dnes je rozšířený především na britských ostrovech a ve Spojených státech, potkat jej ale můžete i u nás.
- Využití
- Služební plemena
- Velikost
- Střední plemena
- Původ plemene
- Čína
- Výška v kohoutku
- 46 - 56 cm
- Hmotnost v dospělosti
- 21 - 32
- Věk
- 11 - 12 let
- Délka srsti
- dlouhá
- Péče o srst
- pravidelná
- Vztah k dětem
- rezervovaný
- Vztah k ost. zvířatum
- rezervovaný
- Náročnost na výchovu
- náročný
- Náročnost na pohyb
- nenáročný
- Vhodné prostředí
- jakékoliv
- Využití psa
- společník
- Časová náročnost
- minimálně 4 hodiny

Klady:
- hodný
- trochu inteligentní :)
- mazlivý
- hodný na děti i ostatní psy
- nemá rád vedra
Kříženec
(voříšek, vořech)
Povaha plemene
Psi kříženci jsou obvykle velmi veselí, přítulní, laskaví, přívětiví, hraví, energičtí, inteligentní, učenliví, poslušní, přizpůsobiví, milí a citliví. Bývají oddaní své rodině a většinou zbožňují děti. Obvykle jsou hodně odvážní a vyhledávají šarvátky a malé boje s jinými psy, mají rádi společnost jak lidí, tak zvířat, na kočky a jiná domácí zvířata je však třeba je již od mala zvykat. Stejně tak, jako mezi „značkovými" psy, mohou být i zde výjimky vymykající se „standardu". Psi kříženci bývají nejzdravějšími psy.
Popis voříška
U voříška není nikdy 100% jistý jeho vzhled, dá se však mírně odhadnout, známe-li rodiče našeho štěňátka. Voříšci bývají jak krátkosrstí tak dlouhosrstí, není výjimkou, že má pejsek oba druhy srsti zároveň (půlka těla krátkosrstá a půlka těla dlouhosrstá), stejné je to i s oušky, kdy jedno může pevně stát na temeni hlavy a druhé volně splývat podél lícní kosti.
Základní péče o psa
Péče o voříška je závislá na jeho vzhledu, povaze a velikosti. Dlouhosrsté psy je třeba pravidelně vyčesávat a kartáčovat, u všech pejsků je důležité pravidelné čistění uší, očí, zastřihávání srsti mezi polštářky pacek a zkracování drápků. Koupání psa závisí na jeho hygienických návycích, počasí a způsobu života.
Historie křížence
Historie voříška je stará stejně tak jako první plemeno psa. Pes byl v minulosti zvíře divoké, teprve časem se začal přizpůsobovat životu člověka, nechal se ochočit a zdomácněl. Kynologové se dodnes přou o psích předcích, nejpravděpodobnější se zdá být, že předkem je vlk. Mohlo však dojít i ke křížení vlků se šakaly a možná i s liškami. Rodová příbuznost vlka a psa se ukazuje také v nejrůznějších vědeckých pracích. Úmyslným křížením psů vznikaly dnešní nám známé rasy, neúmyslné křížení má za následek (stejně jako dnes) křížence, neboli voříšky.
Klady:
- Kříženci nejsou přešlechtění, zvládnou i život na ulici, mohou sníst cokoliv, neskolí je žádná nemoc.
- Neznámý původ, nikdy se neví, co z nich nakonec vyroste.
Komentáře
Přehled komentářů
Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-estomac/
Tainted blood pressure
(Aidettesotmess, 30. 7. 2018 20:45)